Beşiktaş Bitkisel Atık Yağ Toplamada Birinci!

Belediyemiz ile Deha Biodizel arasında "Bitkisel Atık Yağların Toplanması Protokolü" imzalandı. Beşiktaş Belediye Başkanı Av.Murat Hazinedar tarafından imzalanan protokol kapsamında ilçede bitkisel atık yağlar daha sistemli bir şekilde toplanacak. 

Çevre hassasiyetine yönelik çalışmalarını sürdüren Beşiktaş Belediyesi ile DEHA Biodizel arasında "Bitkisel Atık Yağların Toplanması Protokolü" imzalandı. Protokol imza törenine Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, Beşiktaş ilçesi muhtarları ve Deha Biodizel yetkilileri katıldı. Başkan Hazinedar ile Deha Biodizel Genel Müdürü Kimyager Nihal Sözbir Karakuş, hazırlanan protokolü imzaladı.

Toplantıda Beşiktaş Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ali Osman Asılsoy ve Nihal Sözbir Karakuş, imzalanan protokol kapsamında yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Beşiktaş’ta her mahalle muhtarlığında, büyük marketlerin önlerinde, belediye binalarında ve bütün sokaklarda bitkisel atık yağları toplamak için alanlar oluşturuldu. Törende en çok atık yağ toplayan mahalle muhtarlarına ise Başkan Hazinedar tarafından plaket takdim edildi.

Başkan Hazinedar, plaket takdimin ardından “Beşiktaş olarak kişi başına düşen oranla bitkisel atık yağ toplamada birinciyiz. Ama Avrupa ülkeleri orantılarına göre çok gerideyiz. Bu protokolle artık bu standartları yakalayacağız. Bitkisel atık yağların toplanması için gerekirse kapı kapı dolaşacağız” dedi.

Beşiktaş Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ali Osman Asılsoy, proje üzerinde uzun süredir çalışma yaptıklarını ifade ederek, "Belediyemizin, mevzuat bize neyi işaret ediyorsa o şekilde bir çalışması var. 8 sene oldu ben burada çalışmaya başlayalı. Ben girdiğimde de bitkisel atık yağlar toplanıyordu halen de toplanıyor. Ama bunun protokole bağlanması, sistemli bir şekilde toplanması lazımdı. Başkanımıza bu vesileyle ben çok teşekkür ederim. Bu protokolün yapılmamış olması, bizim müdürlüğümüz açısından kanayan bir yaraydı. Şimdi çok daha sistemli, çok daha düzenli çalışmaya başlayabiliriz” dedi.